Pravidelný občasník originálního humoru

Záplavy podvodných reklam na seriózních webech jako je iDnes. Jsou už fakt až tak zoufalí?

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 16.1.2016

Vlastně je jednoduché, vydavatelé dělají maximum pro to, aby lidé co nejvíce používali blokátory inzerce. Protože na tohle už jiná odpověď není. Smutný konec.


 Nenápadné označení aby to co nejvíce vypadalo jako redakční obsah. Ve skutečnosti jsou to reklamy, které v řadě případou vedou na podvodné blogy a klasické záhadné stránky. Něco co byste přeci jenom na "nejdůvěryhodnějším médiu" neočekávali, ale přesto to tam jede. Prostě peníze jsou důležitější než důvěra čtenářů. A rozhodně důležitější než bezpečí a soukromí čtenářů.

Záplavy podvodných reklam na seriózních webech jako je iDnes. Jsou už fakt až tak zoufalí?

Můžete se tak snadno dostat na zcela vymyšlený blog s "lečbou" křečových žil. Nechat se nalákat na učení cizího jazyka v rekordním čase, či zbavit tuku. Vše je to velmi poučné, protože kde jinde se naučíte jak vytvářet fake stránky plné vymyšlených komentářů, fake sociálních prvků a vln výmyslů. Nakonec i "Rozpalte vášeň" je totéž, dovede váýs na falešný zpravodajský web. Stejně jako "1 rada pro unavené oči", kde narazíte opět na falešný blog. A co takové "Hledáte vážné seznámení"? Samozřejmě, eDarling.cz, nic jiného už se v té záplavě podivuhodností čekat nedá. Však co, kdy by nechtěl mluvit "23 jazyky", což je další zázračná reklama, která vás přivede tam co předchozí učení jazyků, tedy na falešný "Neurolinguistics Magazine".

Až si někdy budou v MAFŘE stěžovat, že jim lidé blokují inzeráty, tak jim zkuste někdo připomenout, že se o to usilovně starají. Protože proti téhle hrůzě je blokace inzerátů nutná obrana. Nenechte si to líbit, viz Jak se zbavit reklam na Internetu? Použít AdBlock Plus nebo spíš µBlock Origin

Štítky : Internet, iDnes.cz, Reklama, #fake, Podvod, Výmysly, Finance, Soukromí, Bezpečnost, Internetová reklama, Podvodná reklama, Fake blog, Fake zprávy
Poslední změna : 16.1.2016 18:16, Vytvořen : 16.1.2016 18:16, Vydán : 16.1.2016, 7116x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích