Pravidelný občasník originálního humoru

Hoax nebo mašíbl: Zátěžový test bank na Test-bank.eu

Autor chlívek (Spam) - vydáno 18.1.2016

Celé by to samozřejmě bylo v zásadě zábavné, kdyby s tím nebylo spojeno ono rozesílání mailů, které lze chápat i jako šíření poplašné zprávy a poškozování (v tomto případě) Komerční banky


Pokud se chcete hodně zasmát, tak se podívejte na www.test-bank.eu a začtěte se do tam vytvořených textů plných absurdností. Velmi brzy zjistíte, že to začíná zapáchat hlavně od momentu operování s "pasivními příjmy" a silnými slovy o "internetovém bankovnictví coby podvodu století". Co je ještě zábavnější (ale také o dost nebezpečnější je), že e-mailem je šířen následující nesmysl.

Dobrý den,

dozvěděli jsme se, že používáte účet u Komerční banky. Rádi bychom Vás upozornili, že od 1. 2. 2016 bude probíhat velký spotřebitelský zátěžový test bank viz. http://www.test-bank.eu Pro jistotu Vám doporučujeme přesunout peníze na účet u jiné banky.

S přátelským pozdravem

organizační výbor
info@test-bank.eu

Měli byste vědět, že telefonní číslo +420-603-184-319 je snadno dohledatelné, ale není jisté, jestli je tam jenom proto, že ho tam prostě někdo napsal, nebo to má nějakou reálnou souvislost. Každopádně, pokud sbíráte mašibly, tak tenhle web i vše s tím spojené rozhodně patří do sbírky.

Zajímavý je ale i pohled na doménu test-bank.eu, protože v registraci je uvedeno, že vlastníkem je "Liberlan", 110 00, Praha 1 a "Sdružení TESTBANK". Opět z toho nic nevyvozujte, tedy nic jiného, že .EU domény mají stejný problém jako každé jiné, registrace se dá udělat se zcela fiktivními údaji. Jediná další zajímavost je kontaktní e-mail testbankcz@gmail.com

Celé by to samozřejmě bylo v zásadě zábavné, kdyby s tím nebylo spojeno ono rozesílání mailů, které lze chápat i jako šíření poplašné zprávy a poškozování (v tomto případě) Komerční banky. Je dost dobře možné, že e-maily ale chodí i s označním jiného bankovního domu. 

PS: Za upozornění na tento fantastický exemplář díky pro Berkoff.

Štítky : Spam. Mašíbl, Hoax, Komerční banka, Banka, Banky, Peníze, Fake, test-bank.eu
Poslední změna : 18.1.2016 19:33, Vytvořen : 18.1.2016 19:26, Vydán : 18.1.2016, 4450x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích