Pravidelný občasník originálního humoru

Můžete tomu říkat black-hat marketing. Jak se prodávají přirodní přípravky? Výmysly a manipulacemi

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 22.1.2016

Weby vytvářené pro prodej podobných věcí jsou generovány, takže to co vidíte v jednom případě najdete prakticky shodné i v případech dalších. Jednou z častých variant...


Podobné weby najdete v tisících různorodých obměn a variant, ale také jazyků. Velmi málokdy je to aktivita mající kořeny v Česku, provozovatelé se navíc umí dobře skrývat, zejméně někde, kde je to bezpečné v případě problémů. Patří k tomu záplavy inzerce přes inzertní systémy (viz Vydělávat na pochybných reklamách? Sklik je jich plný a Seznam.cz přeci prý za nic nemůže a Záplavy podvodných reklam na seriózních webech jako je iDnes. Jsou už fakt až tak zoufalí?). 

Můžete tomu říkat black-hat marketing. Jak se prodávají přirodní přípravky? Výmysly a manipulacemiWeby vytvářené pro prodej podobných věcí jsou generovány, takže to co vidíte v jednom případě najdete prakticky shodné i v případech dalších. Jednou z častých variant je vydávání se za zpravodajství, je běžné, že součástí stránky jsou "komentáře" z Facebooku, ale v bližším pohledu zjistíte, že jsou pevné, nemají s Facebookem nic společného, pouze došlo k vykradení profilovek a jmen z Facebooku. Nechybí recenze a svědectví spokojených zákazníků, ti pokročilejší to dotáhli i k videu. Nechybí ani "jste přesně tisícím klientem" a nabídka fantastické slevy (viz hlavička blogpostu). Co samozřejmě vyskočí na každého, kdo přijde.

Co samozřejmě chybí jsou reálné kontakty (telefon pro objednání, jasně, e-mail už spíše ne, raději formulář, nějaká reálná adresa ani omylem). Když už najdete obchodní podmínky, tak jsou to nějaké odněkud vztaté, co nejdelší, překlad není ani potřeba (náš příklad je má v polštině).

Štítky : Internet, Marketing, Prodej, Web. E-komerce, Black hat marketing, Přírodní přípravky, Lidská hloupost, Spam
Poslední změna : 22.1.2016 09:13, Vytvořen : 22.1.2016 09:13, Vydán : 22.1.2016, 4268x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích