Pravidelný občasník originálního humoru

Když baterku tak Vartu s LEDkou a pořádně odolnou. Ach ty vzpomínky

Autor chlívek (IT pel mel ) - vydáno 6.3.2016

No, nějak tak jsem si vzpomněl na dobu kdy jsem chodil do základní/střední školy a prolézali jsme štoly v oblasti Malé a Velké Ameriky na Berounsku ...


Psát recenzi na svítilnu asi není to nejběžnější, ale když už se mi jeden kousek od Varty dostal do ruky, tak si nemohu pomoci se nezmínit. Když to přišlo na otestování (hlavně s jednou další věci od stejného výrobce, která bude pro IT lidi přeci jen zajímavější, ale to až později v jiném ublognutí), tak jsem si vzpomněl na dobu kdy jsem chodil do základní/střední školy a prolézali jsme štoly v oblasti Malé a Velké Ameriky na Berounsku. A ano, řešili jsme zásadní problémy s tím čím si svítit a jak dlouho ty zpropadené buřty nebo plochá baterka vlastně vydrží. O tom že tam bylo zima, voda a bahno raději ani nemluvit.

Když baterku tak Vartu s LEDkou a pořádně odolnou.

No, dnes by to bylo asi podstatně jednodušší. Indestructible 1 Watt LED Light 2AA (mají víc variant lišících se požitými články) prostě ty dávné doby nepřipomíná ani trochu. Nezničitelnost má být pád z devíti metrů a navíc odolnost vodě (IPX4). Pomáhá tomu gumová hlavice i konec. Svítí to pekelně, ve srovnání s těmi umíráčky před 30 a více lety (1W LED buď 100 lumenů nebo 18 lumenů). A pokud byste chtěli, tak můžete zkoušet i morseovku, protože tlačítko na zapnutí stačí lehce stisknout a pustit.

Dosvítit by to mělo až na 122 metrů, vydržet až 45 hodin. Váha 192 gramů i s bateriemi, délka 16 centimetrů a průměr necelé čtyři. Dost dobré i na to, aby se vám to vešlo skoro kamkoliv a nezabralo moc místa. A kdybyste nevěděli kde koupit online, tak třeba e-shop Chvátal-Artex.

Štítky : Hardware, Svítilka, Baterka, Světlo, Varta, Minirecenze, Recenze, Staré časy, Vzpomínky
Poslední změna : 6.3.2016 14:09, Vytvořen : 6.3.2016 14:09, Vydán : 6.3.2016, 3704x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích