Pravidelný občasník originálního humoru

Praha 5 byla vždycky originální. A teď je na Facebooku originální dvakrát. Co dvakrát. Mockrát!

Autor chlívek (Reklama, média,marketing) - vydáno 8.3.2016

A tady to máte. Pokud se v tom ještě vyznáte, tak jste dobří. Já se nevyznám. Ale schovat jsem si to rozhodně musel.


Janek Rubeš se na Praha 5 (2 058 fanoušků) celkem nevinně ptá na to, která že Stránka na Facebooku je vlastně opravdu Praha 5 (905 fanoušků). Dost logicky mu nejde do hlavy to, že je tam ještě Praha 5 - oficiální stránky. Odpovědi na to musím prostě zachovat.

Od první Prahy 5 tam totiž dostává odpověď, že "tato stránka je spravována pravidelně několik let, má své přispěvovatele a bude spravována i v budoucnu. Druhá stránka se objevila minulý týden pomocí konverze některé existující neudržované stránky ve vlastnictví zastupitelů spojených s jedním zastupitelským klubem. Bohužel se politické kampaně nevyhýbají ani sociálním sítím;-)"

A od druhé Prahy 5 tam dostává také hezkou odpověď, že "Na tuto stránku nemá radnice správcovská práva. Kdyby došlo k jejich předání, nebylo by třeba zakládat stránku novou. Informace o tom, že "druhá stránka se objevila minulý týden pomocí konverze některé existující neudržované stránky ve vlastnictví zastupitelů spojených s jedním zastupitelským klubem" není úmyslně či neúmyslně správná. Realita je absolutně jednoduchá, žádné konspirace v tom není třeba hledat"

Všimněte si, že už ta první Praha 5 byla mezitím tak hyperaktivní,´že tu druhou Prahu 5 stihla jednou postihnout smazáním odpovědi.

Na což první Praha 5 reaguje s tím, že "Ano, realita je realitou:). Je možné, že jsme se ve věci konverze pletli, nebo jsme dostali špatnou informaci. Za případný omyl se omlouváme. Ke smazaní reakce "oficiální" stránky na našich stránkách došlo proto, že jsme nechtěli jitřit atmosféru a dodržet uzavřené dohody, ale to je evidentně špatně a panu "oficiálnímu" editorovi tento způsob nic neříká:)."

Ano, realit je vždy tolik, kolik lidí je v realitě přítomno. Všimnete si ještě něco o nějakých dohodách. Ale není to všechno, protože ono to ještě pokračuje. Tedy aby bylo jasno, první Praha 5 pokračuje:

"Tyto stránky nestojí MČ Praha 5 ani korunu. Správcovství a editace probíhá zcela zdarma, a po svévolném odstoupení od učiněných dohod a následném založení si stránek vlastních, se jedná o správcovství bez přímého zásahu radnice respektive honorovaných poradců. I nadále budeme provozovat stránky, které nebudou v područí konkrétních politiků a nebudou tlampačem jejich názorů. Naše stránky jsou prostě a jednoduše o dění na Praze 5 tak, jak je děláme již několik let. Zajímavostí jistě je, že "nové" oficiální stránky vznikli bez vědomí a rozhodnutí oficiálních orgánů tj. komise mediální či IT. Ona oficialita je tak trošku neoficiální a ryze stranická že:)."

A tady to máte. Pokud se v tom ještě vyznáte, tak jste dobří. Já se nevyznám. Ale schovat jsem si to rozhodně musel. Jen teď vlastně nevím, která Praha 5 je která? Kteří hoši jsou ti hodní a kteří jsou ti zlí? A proč za tohle platíme?

Dodatek 9. března, ve kterém stále nezjistíme kdo je kdo

Po zveřejnění tohoto blogpostu se o na Stránce Praha 5 objevily další dvě reakce. Opět jedna od jedné Prahy 5, Druhá od druhé Prahy 5. Moudřejší z nich nebudete.

Praha 5 - oficiální stránky Tohle je naprosto hloupá přestřelka. Tato (původní) facebooková stránka byla založena zaměstnancem úřadu, v rámci jeho pracovní náplně, a měla by být provozována pod MČ Praha 5 - ta k ní však nemá postoupena žádná práva, resp. jí nebyla předána. Je proto otázkou, o jakých dohodách je vlastně řeč. Nové stránky nevznikly žádnou konspirativní cestou, mediální komise o nich byla informována a jsou provozované v rámci činnosti Úřadu MČ Praha 5. Je naprosto logické, že městská část nebude přispívat a poskytovat informace prostřednictvím stránek, nad nimiž nemá kontrolu. Toto je holé konstatování, více k tomu není třeba dodávat

Ano, souhlasím, celé je to naprosto hloupá přestřelka. Co navíc, jak učím v marketingových i PR školeních, nikdo z diváku nebude řešit, kdo je dobrý, kdo je zlý. Prostě špatní jsou oba.

Ale ta pravá kovbojka teprve následuj ...

Praha 5 Souhlasíme, že přestřelka je to hloupá a absurdní. Souhlasíme i s pány Rubešem a Dočekalem a situace nás mrzí. Nicméně přidáme naše poslední vyjádření se k věci. Původní oficiální facebooková stránka je https://www.facebook.com/praha5/tuto stránku spravoval nadšený člen jedné politické strany. Je to ta stránka, o které jsme mylně uvedli, že byla konvertována v oficiální facebookovou stránku:). Indicie byly takové, že oba správci (ten původní a ten současný "oficiální") jsou ve vztahu s jednou politickou stranou:). Nicméně nadšení zakladatele této stránky opadlo a dva lidé, jeden byl skutečně zaměstnancem úřadu, založili stránky jiné, které spravovali. Tyto stránky se stali jaksi relevantnějšími a vznikl pocit, že se jedná o majetek MČ Praha 5. Původní autoři se spolupráci nebránili a nebrání. Dokonce umožnili jednomu z poradců, nikoli zaměstnanců, na stránku přispívat. Tak to fungovalo až do doby radniční krize na konci roku 2015. 
V této době byla stránka zneužita k čistě politické propagandě. V tu chvíli se dostáváme do sporu s námi vnímaným účelem stránky. Ona tajuplná dohoda je takováto: stránky jsme chtěli předat do rukou UMČ Praha 5 zcela zdarma, ale za předpokladu, že budou skutečně spravovány úřadem a úředníky a nebude se na stránkách odehrávat politická propaganda. Toto jsme chtěli i smluvně ošetřit. Termín pak měla být zhruba polovina roku 2016. 
Najednou se objevila nová "oficiální" stránka a stávající, námi tolerovaný, přispěvatel si na našich stránkách dá anonci, že ty naše stránky ruší a zakládá nové "oficiální". No vskutku úsměvná historka. Stejně úsměvné je tvrzení, že MČ nebude poskytovat informace prostřednictvím našich stránek. Stránek, nad nimiž nemá kontrolu. Nové "oficiální" stránky založil člověk, který není v zaměstnaneckém vztahu s radnicí, ale je tam umístěn na DPP a jeho náplní je právě správa facebookových stránek. Kolik to radnici stojí nevíme a ani to zjišťovat nechceme.
Závěr je pro nás jasný. Ať si čtenář vybere. My budeme i nadále zveřejňovat zpravodajství o naší MČ. Hezký den

Všimněte si, Praha 5 se ještě nestihla naučit oddělit odstavce odřádkováním, ani je dělat kratší s ohledem na potřebnou čitelnost, ale třeba je to nějaký tajemný účet. Ale to je jen takový trochu úsměvný prvek.

Jako čtenář na to říkám, to co už jsem napsal. Nehodlám si vybírat, špatné jsou obě strány. 

Štítky : PR, Komunikace, Marketing, Sociální sítě, Sociální síť, Facebook Page, Facebook Stránka, Politika, Samospráva, Praha 5, #fail
Poslední změna : 9.3.2016 18:38, Vytvořen : 8.3.2016 14:50, Vydán : 8.3.2016, 5712x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích