Pravidelný občasník originálního humoru

Výbuch jaderné elektrárny? Ale kdeže, jenom čerpací stanice. Takový malý úlet ČTK

Autor chlívek (Reklama, média,marketing) - vydáno 18.3.2016

Nakonec samozřejmě ČTK onen nesmysl dementovala, vydala opravu a "čtenářům se omluvila". Kdyby šlo o nějakou prkotinu, ale přeci jenom, výbuch jaderné elektrárny? Vydat bez důsledného ověření?


Být novinářem je prostě těžké. Když na chvíli přestane být extrémně podezřívaví a začnete věřit ČTK, tak můžete šeredně ztrapnit. To když bez ověření přetisknete zprávu o "výbuchu jaderné elektráry" ze které se po chvíli stane výbuch čerpací stanice. A přitom by stačilo docela málo, ověřit si tu zprávu u původní zdroje, který je ostatně v ČTK také uveden - tedy u TASS. Případně se podívat na sociální sítě, kde o žádné jaderné elektrárně řeč také není.

Nakonec samozřejmě ČTK onen nesmysl dementovala, vydala opravu a "čtenářům se omluvila". Kdyby šlo o nějakou prkotinu, ale přeci jenom, výbuch jaderné elektrárny? 

PS: Lidovky.cz také vydaly původní zprávu, kterou poté napravili, ale ponechali původní obrázek jaderné elektrárny. Nakonec ale i ten opravili na fotografie z čerpací stanice. Neuvěřitelná taškařice. . 

PPS: Filip Rožánek v Přerostlé radioaktivní monstrum shrnuje a doplňuje o další informace. Poučné čtení. Ale stále je zde stejný závěr, ČTK (obecně, jakákoliv agentra) není neomylná a není možné slepě přebírat vše co zveřejní. Podle závažnosti je potřeba ověřovat a čekat.

Štítky : Média, Žurnalistika, Novinařina, Noviny, Zpravodajství, ČTK, Lidovky.cz, iDnes.cz, Novinky.cz, Rusko, #fail, Zpráva, Zpravodajství, Tisková agentura
Poslední změna : 21.3.2016 09:16, Vytvořen : 18.3.2016 20:12, Vydán : 18.3.2016, 4922x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích