Pravidelný občasník originálního humoru

Lyžařský areál Bouřňák

Autor chlívek (Zimní sporty) - vydáno 25.1.2002

Vynikající dostupnost, kvalitní terény a velmi přitažlivé ceny začínají oceňovat také lyžaři ze Středních Čech


Lyžařský areál Bouřňák je dalším z vyhlášených cílů milovníků sjezdovek i běžeckých okruhů. Vynikající dostupnost, kvalitní terény a velmi přitažlivé ceny začínají oceňovat  také lyžaři ze Středních Čech. Pokud se sem vypravíte z Prahy, tachometr ukáže příjemnější hodnotu, než při cestě do některého z krkonošských vyhlášených středisek.

Sportovní centrum Bouřňák je situováno v prostoru obcí Moldava v Krušných horách a Mikulov. Čeká na vás 6 sjezdovek různých druhů obtížnosti, jejichž povrch každodenně upravuje rolba. Jsou stejně jako 5 vleků (s přepravní kapacitou 2 940 osob za hodinu) v provozu celý týden. Jejich ceková délka je téměř 6 kilometrů, leží v nadmořské výšce 589 - 800 metrů. Novinkou zde je nový systém permanentek, každá obnáší v ceně i úrazové pojištění. Pravidlená provozní doba je 8.00 až 16.00 hodin. Bohužel se tu ještě neuchytil aktuální trend nočního lyžování a tratě zatím nejsou uměle zasněžovány. Vše se však má brzy změnit. Ostatně, v letošní zimě snat toho ani není zapotřebí.

Sjezdovka             Obtížnost/Převýšení         Délka
Slalomový svah     černá/256 m                       700 m
Stará sjezdovka    červená/258 m                    876 m
Nová sjezdova      červená/261 m                    933 m
Pařezovka            červená/166 M                    517 m
Turistická             modrá/283 m                   2 570 m
Hrobská               červenáú192 m                    925 m

Pro běžkaře jsou připraveny běžecké tratě dlouhé 40 km. Jsou rozdělené na patnácti, deseti a pětikilometrový okruh plus okruhy závodní (od jednoho do sedmi kilometrů). Všechny jsou pravidelně upravovány, a to jak pro bruslení, tak i klasický styl.

Pokud se rozhodnete strávit tu více dní, nabízí se vám mnoho příležitostí k ubytování, na úpatí Bouřňáku chata Cepín, na vrcholu horský hotel Bouřňák, není problém se ubytovat také v některém z penzionů v Mikulově nebo na Moldavě. Dostatek je také možností parkování a rychlého občertvení. Zajímavý typ naleznete na této adrese: http://novemesto.hyperlink.cz


Kudy: z Teplic sem zajíždí běžné autobusové linky, v sezoně pravidelně posilované, příjezdová cesta pro automobily vede z Hrobu, nejlépe se dá parkovat u spodní stanice vleku v Mikulově, ale také na Moldavě a v Novém Městě. Dobrodružstvím je cesta (z Oseka) po horské železnici (technická památka).

Informace: Sport Centrum Bouřňák, tel: 0417/ 23932, 
                 www:holidayinfo.cz/bournak

Region: Severočeský
Lokalita: Teplice
Kraj: Ústecký kraj
Klíčová slova: Lyžařský areál Bouřnák
URI:
Poslední změna : 6.7.2004 14:28, Vytvořen : 25.1.2002 00:00, Vydán : 25.1.2002, 3857x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích