Pravidelný občasník originálního humoru

chlívek Microsoft

Vaše Lumia s WP7 bude "vypadat" jako když má WP8 ... tady si někdo dělá krutou pr..l

"Některá existující zařízení získají novou startovací obrazovku z Windows Phone 8," mě dostalo trochu do kolen. Ano, je to tak, Microsoft uvedl Windows Phone 8, ale stávající zařízení Nokia Lumia na WP8 prostě nemají nárok. Nebude, smůla, zapomeňte na to. Jediné co přijde bude WP 7.8 (jak vtipné) a tam dostanete novou startovací obrazovku.

Typicky rozjetý marketingový buldozer Microsoftu k tomu ještě doplňuje takové lahůdky jako, že, "Až vyndáte Lumia z kapsy, poté co jste získali 7.8 update, bude vypadat stejně jako zařízení s Windows Phone 8".  Nemám slov.

Via Microsoft: no upgrades to Windows Phone 8, but some features will come in Windows Phone 7.8

Přísně utajená beta Microsoft Flight simulátoru, nesmíte ani říct, že se vám líbí

Je hezké, pokud si můžete vyzkoušet beta verzi nějakého produktu, třeba zrovna Microsoft Flight. Příhlasít se může prakticky kdokoliv a už jsem potkal pár lidí, kteří už týden či dva spokojeně létají. Problém je, že podle jimi odsouhlasných podmínek by vlastně ani neměli nikomu řici, že létaji.

Je to takové trochu zvláštní, protože právě "virální" zviditelnění bety Microsoft Flight by produktu rozhodně prospělo. Stejně jako každému podobnému projektu. Jenže. Nesmíte pořizovat žádné záznamy, fotky, video, nesmíte je nikde uvěřejnit, nesmíte dokonce popsat ani žádnou část software. A nikomu nesmíte dovolit Flight použít. Co dokonce, musíte ho hrát v přísném utajení, protože se ani nikdo nesmí dívat, jak hrajete. A rozhodně nesmíte betu nechat bez dozoru, stejně tak jako nesmíte nechat bez dozoru ofišl web.

1. Do not take photos, videos, or audio recordings of the beta software.
2. Do not post photos, videos, or audio recordings of the beta software on any venue.
3. Do not describe any part of the beta software on any venue except the official Flight Beta Connect website.
4. Do not allow others to play or watch you play the beta software.
5. Do not leave the beta software running unattended. 
6. Do not leave the official Flight Beta Connect website running unattended.

Pokud se tedy jenom slůvkem zmíníte. Třeba ji jenom tak, že napíšete "beta Microsoft Flight je dobrá", tak vám hrozí vykopnutí z beta programu. A aby toho nebylo málo, ještě vás možná čekají oplétačky s právníky. I to je v odsouhlasených pravidlech uvedeno.

Jen pro úplnost. Betu Microsoft Flight nemám, pravidla jsem neodsouhlasil. A jakkoliv bych si velmi rád s novým Flight simulátorem zalétal (s předchozími verzemi jsem strávil hodně hodin, dokonce jsem o Flight Simulatoru napsal a vydal jednu knihzu), tenhle přístup mě odrazuje natolik, že si raději počkám na ostrou verzi.

PS - Obrázek je odtud - Microsoft Flight Beta Registration Opens – Sign Up Now!

Microsoftu se online stále nedaří, dalších 543 milionů dolarů mínus

CHART OF THE DAY: Microsoft Incinerates ANOTHER $543 Million Online nabízí nepříliš optimistický pohled na to, jak se daří online podníkání Microsoftu. Čerstvé finačnní výsledky (4Q 2010) ukazují další ztrátu v online aktivitách, 543 milionů dolarů. Sečtete-li všechny ztráty, dojdete k závratné částce 2.5 miliardy dolarů.

Angry Birds pro Windows Phone 7 nebudou. A NotifyMe taky nebude. Co tam vlastně bude?

Tohle je hodně zábavná parodie. Microsoft na Webu pro Windows Phone 7 ukazoval jak skvělé to je, mít pro Windows Phone 7 aplikace. Jenže, minimálně dvě z ikonek tam dal "někdo" jaksi "omylem". Angry Birds pro Windows Phone 7 zatím nejsou v plánu - tvůrci této zábavné hry se ještě nerozhodli zda jí pro WP7 udělají či nikoliv. A ikonku tam Microsoft dal svévolně.

"There is no NotifyMe for Windows Phone 7. Microsoft used NotifyMe icon without our permission on their WP7 site" říká PoweryBase Inc. na svém Twitteru účtu  @PoweryBase. Řeč je o další ikonce software, které pro WP7 neexistuje (obláček s odškrtnutím vpravo dole).

No snad nakonec bude mít Microsoft aspoň nějaké software pro Windows Phone 7.

R.I.P Microsoft Kin

Několik týdnů života. Takový je osud Microsoft Kin mobilních telefonů. Microsoft přesunul tým KIN tým do Windows 7 týmu, zrušil prodej Kin mobilních telefonů v Evropě. Prodej v USA skrz Verizon sice "bude pokračovat", ale jistě si dovedete představit, jakým způsobem se podobné prohlášení projeví. Ofišl prohlášení následuje po obrázku.

Microsoft Kin - dead before arrival

"We have made the decision to focus exclusively on Windows Phone 7 and we will not ship KIN in Europe this fall as planned. Additionally, we are integrating our KIN team with the Windows Phone 7 team, incorporating valuable ideas and technologies from KIN into future Windows Phone releases. We will continue to work with Verizon in the U.S. to sell current KIN phones."

Disk2vhd - Převede kompletní počítač na VHD (virtuální disk) pro Virtual PC či Hyper-V

Tohle bude opravdu jenom krátké - tip na Disk2vhd od Marka Russinoviech a Bryce Cogsweall (a neříkejte, že tahle jména vám nic neříkají). Utilitka poslouží k vytvoření VHD (Virtual Hard Disk) verz pevných disků pro použití v Microsoft Virtual PC či Microsoft Hyper-VM virtuálních strojích. A co je na téhle utilitce hodně zajímavé je, že ji můžete použít i na běžícím systému. 

Samozřejmě bude platit omezení, že největší vytvořitelný VHD je 127GB, pokud budete chtít použít Virtual PC. A nezapomeňte, že VHD jsou ve Windows 7 a Windows Server 2008 připojitelné jako virtuáln disky. 

Microsoft's Lost Court Case: Change 'Word' Or Stop Selling It

Boom! This is a broadside attack fired right into Microsoft's exposed flank: It's just lost a court case against Canadian firm i4i over patents. The penalty is a $290 million fine, and an order to fix MS Word's code, or stop selling it.

Windows 7 tip: Změna pozadí přihlašovací obrazovky

Windows 7 Logon Background Changer je zdarma dostupná open source utilitka s jejíž pomocí můžete změnit pozadí přihlašovací obrazovky pro Windows 7. 

Windows Live Messenger 2010 revealed

Thanks to an anonymous tipster we received several screenshots of Microsoft's upcoming Messenger client due in 2010. We have confirmed these to be genuine and they offer a small insight into what the software giant is planning for Wave 4 of Windows Live.

Windows 7 tipy a triky

Monitor CPU, Memory, and Disk IO In Windows 7 with Taskbar Meters
It can be annoying having to launch Task Manager or Resource Monitor every time you just need to monitor the usage of the machine’s CPU or Memory. Today we take a look at a few cool apps that live in the Taskbar and let you easily monitor resource usage.

Access Windows 7 System Settings the Easy Way
Are you looking for a quicker way to access your system settings without using the Control Panel? Then “Windows 7 in a Box” is a program that you should take a closer look at.

How To Add Administrative Tools to Start Menu in Windows 7
If you’re a system administrator or power user, you may find yourself accessing Administrative Tools quite a bit. Today we show you how to access them faster by adding them to the Start Menu.

Rename the Guest Account in Windows 7 for Enhanced Security
To help secure your new Windows 7 machine, you might want to take a look at changing the Guest account name. Today we take a look at how to rename the Guest account which will  help prevent unauthorized access of your machine.

Get an Aero-Styled Classic Start Menu in Windows 7
Are you missing the Classic Start Menu in your new Windows 7 installation? Now you can get it back and enjoy the Aero-Glass look as well.

 

Windows Live SkyDrive - 25GB co musíte plnit soubor po souboru ručně?

Zní to jako dobrá věc, 25GB prostoru ve Windows Live SkyDrive a ještě drag a drop kopírování. Tedy pokud ta služba zrovna vůbec funguje () a až do okamžiku, kdy zjistíte, že případné praktické využití je omezeno na ruční kopírování souborů jeden po druhém ze složek co máte. V roce 2008 totiž tahle služba neumí zpracovat složky z vašeho počítače.

SkyDrive neumí složky

Naivně jsem si říkal, že bych si v SkyDrive  udělal nějaký ten backup pro cestování. Neudělám, ručně tam zakládat všechny složky nebudu a už vůbec nebudu postupně z každé složky kopírovat soubory.

Ono ale stejně není o co stát, periodicky to zobrazuje pouze "Došlo k potížím na serveru. Intenzivně pracujeme na jejich odstranění. Opakujte akci za několik minut.", takže se na tuhle službu prostě spoléhat nedá.

Zábavná výroční zpráva Microsoftu

Něco, co Microsoft konečně pochopil. Nepotřebujeme neuvěřitelně komplikované a obrovské produkty nabízející 90% věcí, které používá 1% lidí. Stačí nám použitelné produkty, které si (a to je hlavní) můžeme koupit za přijatelné ceny.

Tojással dobálták a Microsoft-vezért a Közgázon

Nečitelný titulek jistě prominete, je to čirá maďarština. Podstatné je, že Steve Ballmer se v Maďarsku setkal s házením vajec, které ho přivedlo do prekérní situace, včetně skrývání se za stolkem. Vajíčka si na maďarské universite vysloužil za "krádež miliard maďarských plátců daní". Maďarský článek a prozměnu anglický článek (Steve Ballmer egged at Hungarian University).

Dočká se Ballmer vajíček i zde v Čechách?  Ve čtrvtek si "najde v Praze čas i na studenty" (příšerný titulek článku, který stále tvrdí, že Ballmer má osobní schůzku s šéfem Seznamu, informaci, kterou právě šéf Seznamu už dávno popřel).

Nemám potřebu mít Windows Vista, dokonce ani Windows XP

Podle Ballmera udělal Microsoft nějaké chyby, zejména co se kompatibility u Windows Vista týče. Osobně bych řekl, že Microsoft udělal chybu už u Windows XP. Vidím to dnes a denně. Na mém běžném pracovním stroji mám Windows 2000, na notebooku Windows XP, v Inside se setkávám s Windows Vista. A den co den vidím jednu jasnou věc, nemám nejmenší důvod změnit Windows 2000 na cokoliv "novějšího".

Windows XP mi nabízí pouze barevnější rozhraní, jinak nic nového. A Vista mi nabízí ještě barevnější rozhraní spolu s totálním zmatkem, protože všechno co se doposud chovalo běžně a logicky, se náhle chová zmateně a zbytečně složitě. Průhlednost oken a další Aero vymoženost se na čtyřjádrovém stroji s kupou paměti projevovaly tak "rychle", že první co bych hledal, je jak to vypnout.

Microsoft udělal chybu už u Windows XP, nenabízí nic, pro co by skutečně stálo za to, vynakládat další finance a čas na upgrade. Bohužel mi asi časem nic nezbyde, protože Microsoft prostě upgrade postupně vynutí. Už teď na Windows 2000 nejde použít IE 7 (u této verze prohlížeče mimochodem platí totéž, proti IE 6 zde není nic, proč by skutečně stálo za to ugpradovat) a Microsoft řadu aplikací píše s uměle vynucenou podmínkou jménem "Neběží na ničem jiném, než XP a později".

Microsoft navýšil SkyDrive na 5GB, Češi mají stále smůlu

Windows SkyDrive, doposud 1GB velké úložiště souborů na Internetu, součást Windows Live služeb, zvetšilo velikost dostupného prostoru na 5GB. Slušná nabídka, mající i dobrou praktickou hodnotu. Bohužel, pro české uživatele je celé SkyDrive k ničemu. A nic není platné, že současně s navýšením prostoru přestává SkyDrive být beta verzí.

Není k dispozici v této oblasti

Omlouváme se, ale tato služba ještě není dostupná ve vaší oblasti. Můžete však používat složky ostatních uživatelů, pokud vám udělí oprávnění. Chcete-li zjistit, kdy bude služba dostupná ve vaší oblasti, přejděte na web blog týmu.

Nevídaný tah Microsoftu směrem k otevřenosti svého software

Ve většině médií najdete zmínky o tahu nevídaných rozměrů (a dopadu), kterým Microsoft otevírá množství své technické dokumentace komukoliv, kdo něco takového potřebuje. Komentáře většinou uvádí, že Microsoft "konečně" pochopil důležitost Open Source. Já osobně bych v tomto ohledu byl trochu zdrženlivý, protože motivů za otevřením se vývojářům může být více. Respektive může jím být pochopení Open Source jako hrozby, nikoliv pochopení principů, které by Microsoft mohl přijmout za své.

Vista SP1 update někde dělá co nemá

Service Pack 1 (SP1) pro Windows Vista má na svědomí nekonečné restarty počítačů. Některé počítače se prozměnu odmítají spustit. Microsoft prý problém šetří. Možná to ale měl udělat už v prosinci, kdy se stejné problémy objevily v rámci zpřístupnění SP1 RC.

Microsoft "uvolnil" souborové formáty pro Office

Možná to lze označit i za revoluční, na druhou stranu je to pravděpodobně nevyhnutelné. Bez tohoto kroku by Microsoft ve skutečnosti měl ztíženou pozici pro další tah na dominanci, převedení všech uživatelů na Office 2007 (ano, to je ten kancelářský balík, ve kterém přijde 600KB velká tisková zpráva, která po uložení do Office 2003 formátu má 23KB).

Ten revoluční krok je, že binární proprietární formáty původních Office souborů byly uvolněny mezi volně použitelné - tedy lépe řečeno zařazeny do programu "bez žaloby", takže už Microsoft nebude nikoho popotahovat za reversní engineering či hacking. Popravdě, tyhle informace byly dostupné royalty-free již nějaký ten čas, takže to zase tak vážné není, přeháním jako obvykle.

Uvolněny byly DOC, XLS a PPT formáty a pokud jste ještě neviděli Microsoft Open Specification Promise, tak to napravte. Je tam víc lahůdek, než jenom tenhle čerstvý dodatek. A na SourceForge se vedle OpenXLM/ODF Translator Add-in for Office objevil i Binary(doc,xls,ppt) to OpenXMLTranslator (jojo, je to opravdu horká novinka, to první je tam už nějaký ten pátek).

Microsoft ještě nekoupil Yahoo a už předvádí personální zemětřesení

Podobně rozsáhlé změny v personálním obsazení se u Microsoftu nevidí zase až tak často. A možná se neuvidí do doby, kdy koupené Yahoo začne otřásat pozicemi ještě více.

Každopádně, je zajímavé vědět, že odchází Steven Berkowitz, který šéfoval právě té prokleté Online Services Division. Odchází ale také šéf Windows Mobile Pieter Knook (míří k Vodafone) a třetí odchozí je Mike Sievert (zakládá vlastní společnosti), Windows VP.

Největší změny se udály v OSD, skoro by se dalo říct, že počet šéfů se znásobil, byť je možné, že konečně dojde k nějakým pozitivnějším změnám v kompetenci za prodej reklamy. Zábavné je to, že tři lidé se podělí o povinnosti Berkowitze.

Vista SP1 likviduje dvě metody užívání pirátských kopií

Je dost dobře možné, že značné množství uživatelů Windows Vista se po aplikaci SP1 (Service Pack 1) bude divit. Jejich doposud "legální" Visty se rázem stanou nelegálními a budou vyžadovat aktivaci. SP1 likviduje dvě nejrozšířenější metody pirátů - přesvědčení Vista, že běží na OEM (BIOS) stroji a umělé prodlužování "zkušební" doby.

Microsoft umístí SP1 pochopitelně do Windows Update. Výsledek bude ten, že se nainstaluje i na systémy, které nejsou legální a využívají jednu z těchto dvou nejrozšířenějších metod. A ani jedna z metod není použitelná pro instalaci Vista s doplněným SP1. Pro piráty, prodávající nelegální Windows Vista, to bude znamenat očekávatelně problém.

Bude zajímavé sledovat, kdy se pirátům podaří ochranu prolomit, případně příjít s nějakým novým způsobem. 

Večerní dodatek o den později - Na CDR.CZ už píší o novém prolomení ochrany.

Francouzská policie přechází na Linux

French police deal blow to Microsoft zní doslovný titulek AFP. Francouzská policie nahradí operační systémy Microsoftu Linuxem. Jde o pokračování odchodu od Microsoft software, který začal v roce 2005 přechodem na Open Source kancelářské aplikace (OPenOffice) a v roce 2006 nasazení Open Source internetových prohlížečů (Firefox) a poštovních klientů (Thunderbird).

Francozská policie s 100 tisíci zaměstnanci používa 70 000 desktop počítačů vybavených Windows XP a chystá se je nahradit Ubuntu distribucí. Nahrazování bude probíhat postupně, tak jako bude potřeba vyměňovat počítače. Během tohoto roku by se změna mohla dotknout až 8 tisíc počítačů. Všechny by se na Linuxu mohly ocitnout někdy v roce 2013-2014.

Nicolad Geraud, šéf IT francouzské policie, uvedl, že změna jednak umožní diversifikovat dodavatele, zmenšit závislost na jedné společnosti a snížit náklady na operační systémy až na jednu třetinu. Změna kancelářských programů a prohlížečů šetří až sedm milionů Euro ročně na licenčních poplatcích.

Počkejte si na 12. únor. Den kdy všichni přejdou na IE 7

Microsoft se chystá způsobit revoluci, možná zemětřesní, eventuelně taky jedno z nejhorších PR fiasek v historii. Případně taky možná jednu z nejrozumějších věcí, které kdy udělal. Záleží na to, jak se na dvanáctý únor podíváte. Tohle datum je totiž dnem, kdy se Internet Explorer 7 stane tzv. "Update Rollup" balíčkem a uživatelé Internet Explorer 6 (používající WSUS) se po instalaci a restartu probudí do světa bez IE 6. Samozřejmě ne všichni uživatelé, protože například ti co stále nevidí důvod pro upgrade na WIndows XP (natož Vista) a spokojeně používají Windows 2000 ve skutečnosti IE 7 mít nemohou (jako například já, ačkoliv bych klidně upgradoval).

Microsoft každopádně musí mít trochu vítr z toho co ho čeká, takže v KB946202 uvádí i postup, jak se  automatické instalaci vyhnout.

Microsoft se chystá koupit Calista Technologies Inc.

Wall Stree Journal uvádí, že se Microsoft chystá koupit Calista Technologies Inc.. Koupě se týká lukrativního virtualizačního trhu, kde se Microsoft snaží konkurovat zejména VMware. Koupí Calisty si Microsoft polepší v oblasti počítačové grafiky na virtualizovaných konzolích - stávající řešení, Virtual PC 2005 i Virtual Server 2005 se v oblasti grafiky pohybují kdesi u nejobyčejnějších grafických karet. Výrazně by to mohlo změnit zahrnutí Calista's Virtual Desktop platform (CVD) - uvnitř se skrývá zejména nový Remote Display Protocol (RDP), výrazně omezující šíří pásma, používanou podobnými aktivitami. Calista uvádí, že s jejich technologií není nemožné využít i plný streaming videa.

Takováto technologie by nejenom umožnila nasadit Aero ve virtualizovaných strojích, ale hlavně se dostat k využitelnosti DirectX 10, včetně možností spouštět hry.

Office 2003 Service Pack 3 zruší schopnost práce se staršími Office soubory

Microsoft kód není bezpečný, nikoliv souborové formáty. Zároveň také zjistíte, že Microsoft ví jak jeho uživatelé používají Office a jaké soubory otevírají. Naznačuje to snad, že Microsoft nějak sleduje dění v Office?

Holandsko vytáhlo do boje proti Microsoftu

Frank Heemskerk možná vsadil na populistické téma. Přináší mu cenné body v politické kariéře i popularitě. Bojuje ale i proti navyšování cen počítačů o přiložené software

VMware se směje nad Microsoft Hyper-V Beta

VMWare se nejspíš ukrutně baví, v Microsoft release (finally) Hyper-V Beta se píše, že to Microsoft konečně uvolnil beta verzi Hyper-V (dříve Veridian) a dodává, že nikdo si nemůže vážně myslet, že by mohlo jít o hrozbu pro VMware či Xen.

Není vcelku divu, VMware má k dispozici vyspělý, stabilní a odzkoušený produkt nějakých těch sedm let. ESX Server je možné nasadit jak samostatně, tak nad Windows, Linuxem či Solaris. Hyper-V od Microsoftu bude prozměnu součástí Windows 2008 OS.

R.I.P PlaysForSure

Těžko říct co vlastně Microsoft sleduje, ale jedno je jisté. Zvláštní PlaysForSure DRM, které Microsoft uvedl do života zcela nekompatibilní s vlastním Zune přehrávačem, končí. Místo toho přichází "Certified for WIndows Vista" logo. Jak už to tak bývá, Zune je Certified for Windows Vista, ale stále není a nebude kompatibilní s Certified for WIndows Vista DRM. Pokud máte pocit, že se v tom ztrácíte, nejste sami. Můžete zkusit prozkoumat marketingové žblepty "PlaysForSure is growing up!", osobně ale netuším, jestli z toho budete chytřejší.

Já z toho mám jediný pocit. Poté co Microsoft odepsal snahy o spojení hudby a MSN, máme tu další věc odsouzenou k zániku. A aby se z toho dalo vycouvat bez zráty tváře, tak se to označuje za úspěch a pokrok. A aby Vista, s nedobrými prodejními výsledky, nezůstala zkrátka, zkusí se klasicka ohlupovací taktika na spotřebitele.

Microsoftí Santa Claus byl až příliš sdílný

MSN Messenger dokáže opravdu zábavné věci. Virtuální Santa na adrese northpole(at)live.com se nechal ukecat opravdu k nevídaným věcem


( strana 1 z 5 ) Starší články >>> ( celkem článků: 123)