Pravidelný občasník originálního humoru

Vyhledávání

Hledám : "Lindows"

POOH.CZ

O jednu distribuci linuxu méně, Linspire pohltil Xandros

Svým způsobem dobrá zpráva, Michael Robertson, zakladatel Linspire (na počátku Lindows, pokud si pamatujete) prodal v tichosti svoji společnost konkurenčnímu Xandrosu. Sice to udělal tak nějak bez vědomí akcionářů, ale což, jde vpodstatě asi o dobrou zprávu. Tedy ne pro akcionáře, ale pro svět Linuxových dstribucí - těch je totiž až opravdu nezdravě moc a těžko se mohou udržet na trhu.

Lindows ve svém počátku sliboval distribuci, která by měla nabízet pracovní plochu odpovídající Windows. Odpovídalo tomu také jméno, lišící se od toho "pravého" jenom jedním písmenkem - což nakonec také vedlo k nutnost přejmenovat se (pochopitelně to došlo až k soudu). Najdete-li si "Lindows" na POOH.CZ, zjistíte, že to přejmenovávání bylo také docela zábavné. Jeden čas se totiž ten produkt jmenoval "Lin---s" (ano, skutečně). Docela dobrá taškařice.

Microsoft a Lindows se dohodli

Na Microsoftím webu visí tisková zpráva informující o ukončení sporů mezi Microsofty a Lindows. Vypadá to na vítězství Microsoftu, protože Lindows přestane existovat a pokračovat bude jméne Linspire. Informace jsou i na webu Linspire.

R.I.P Lindows, L.L. Linspire

Lindows oznámilo změnu jména. Avizovali to již před pár dny, protože jméno Lindows tak příšerně leží v žaludku Microsoftu, že je pronásleduje po celém světě soudními spory (zatímco v USA to projelo). Rozumný krok. A velmi hezké nové jméno. Linspire. www.linspire.com

Lin---s Lindows v Evropě neprošel

Poté co nizozemský soud zakázal prodej Lindows v zemích Beneluxu došlo k přejmenování produktu na Lin---s. Zajímavý tah ovšem neprošel - Microsoft požáadal opět soud o zásah - v něm si stěžoval na název Lin---s "jasně odkazující na Lindows" a na to, že Lindows neznemožňuje zákazníkům z Beneluxu přistupovat na www.lindows.com. Lindows nakonec nezbylo, než se ze zemí Beneluxu zcela stáhnout. Via eWeek

R.I.P. Lindows, Long Live Lin---s

Lindows.com přejmenovalo svůj produkt na "Lin---s" (kde ty tři pomlčky nahrazují pochopitelně původní "dow") v těch zemích, kde Microsoft zaznamenal úspěch u soudu. Spor týkající se podobnosti Windows a Lindows byl úspěšný pro Microsoft v některých Evropských zemích. V USA prozměnu vítězí prozatím Lindows.

Lindows vs Windows : Windows jsou všeobecné označení

Překvapivý zvrat v soudních tahanicích mezi Microsoftem a Lindows se odehrál  u soudu v Seattle. Tamní soudce prohlásil, že Microsoftí obchodní značka "windows" je příliš všeobecná a byla používána ještě předtím, než se objevil Windows operační systém. Lindows tedy může bez problémů jméno Lindows používat. Via ZDNet.com

Microsoftu se nelíbí web MSFreePC.com

MSFreePC.com (provozovatelem je Lindows.com) obsahuje informace o tom jak zažádat o peníze v rámci kalifornského soudního procesu s Microsoftem a jak si pořídit StarOffice a Lindows.com produkty zcela zadarmo. Microsoftu se pochopitelně něco podobného nelíbí.

Lindows a Network Computer

Lindows - www.lindows.com - nabízí za 169 dolarů WebStation, PC bez disku i disketových mechanik startující z CD a stahující si vše potřebné z Internetu pomocí internetového připojení.

Vyzkoušejte si Lindows. Snadno a bez instalace

Lindows.com nabízí LindowsOS4.0 v podobě LindowsCD - bootovacího CD s Lindows umožňujícího spouštět Lindows bez nutnosti instalace na počítači. Samostatné LindowsCD se dá pořídit za 29.95 USD.

LindowsLite pro OEM

Lindows, www.lindows.com, vypustilo do světa LindowsLite, určeném OEM partnerům - obsahuje zmenšenou verzi LindowsOS umožňující brouzdání po Internetu, elektronickou poštu, instant messaging, zasíťování a šest her.


( strana 1 z 2 ) Starší články >>> ( celkem článků: 12)

Tipy a Triky


( strana 1 z 1 ) ( celkem článků: )

Vtipy


( strana 1 z 1 ) ( celkem článků: )

Průvodce


( strana 1 z 1 ) ( celkem článků: )

Turistický průvodce


( strana 1 z 1 ) ( celkem článků: )