Pravidelný občasník originálního humoru

Rozhovor s Andreasem Demuthem, šéfem Centrum Holdings - otázky z Twitteru i s odpověďmi

Autor chlívek (Webdesign, Internet) - vydáno 25.5.2012

Andreas Demuth nahradil v roce 2010 Pavla Muchu a od té doby stojí v čele české portálové dvojky, společnosti Centrum Holdings. Jaké to je přejít z pozice generálního ředitel AOL Německo do zcela jiné kultury?  S čím se potýká Centrum Holdings? Jaké má plány do budoucna či jak se mu daří? To všechno je možné najít v dvoudílném rozhovoru na Lupě


Na Lupa.cz tento týden vyšel kompletní rozhovor s Andreasem Demuthem, šéfem Centrum Holdings. Najdete ho ve dvoudílné podobě - Rozhovor s „kapitánem“ Centrum Holdings, Andreasem Demuthem (1) a Andreas Demuth: Do brandové televizní kampaně nepůjdeme (2). Tradičně jsem před rozhovorem na Twitteru nabízem možnost položit zhruba tři otázky. Zde jsou. Pochopitelně i s odpověďmi Andrease Demutha.

Jste spokojeni s Amplionem? A jaké jsou s ním plány?

Jsme velmi spokojení, a jak jsem již řekl, rozhodli jsme se vybudovat ho uvnitř firmy, takže jsme jasně …

Včetně prodejů?

… včetně prodejů, technologie atd. Nedávno jsme vylepšili design a strukturu tohoto slevového portálu. Přijali jsme rozhodnutí vybudovat ho vlastními silami, včetně technologie a obchodníků. Důvodem bylo to, že se domníváme, že jde o dlouhodobou aktivitu, do které jsme se nechtěli pouštět s nějakým strategickým partnerem. Produkt je relevantní i pro SME, nejde jen o akční slevy. Amplion byl spuštěn jako marketingový nástroj pro firmy, takže dříve nebo později bude také mít marketingový efekt.

Nevěnovali jsme žádné peníze na marketing a jsme jedni z pěti největších provozovatelů, máme velmi významné prodeje, a jsme proto s Amplionem spokojení.

V minulosti jste používali tři „C“ a někdo z Twitteru se ptá, kde jsou první dvě? Komunita a komunikace.

Komunikace jasně existuje. Máme pravděpodobně nejlepší e-mailový produkt v zemi a nelze se nezmínit o XChatu. Komunikace je dědictví společnosti. Co se komunity týče, jak asi víte, nejsme v této oblasti právě aktivní, takže jde o poněkud zastaralé tvrzení. Neplánujeme budovat sociální síť, ale myslíme si, že moderní obsah by měl pracovat s komunitami. A věříme, že sociální média se stala součástí života pro mnoho lidí.

Nebudeme sice budovat vlastní sociální síť, ale zcela jistě se přesuneme do komunitního prostředí.

Kdo dotuje, financuje Centrum.cz a další služby? Ze které z vašich služeb přesouváte peníze do Centrum.cz?

Centrum.cz nepotřebuje žádné dotace.

Proč byla šéfredaktorka Bleskove.cz vyhozena a proč upadá sekce s kulturou?

Nechci, aby to vyznělo arogantně, ale nejsem o tom detailně informován, protože složení redakce je plně v kompetenci ředitele pro obsah. Každopádně redakce Bleskově posiluje a máme s tímto webem nadále velké plány do budoucna.

 

Štítky : Internet, Centrum.cz, Centrum Holdings, Rozhovor, Lupa.cz, Andreas Demuth|
Poslední změna : 25.5.2012 14:27, Vytvořen : 25.5.2012 14:27, Vydán : 25.5.2012, 5509x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autora

Související článkyREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích