BRADBURY media POOH.cz JustIT.cz E-knihy IT/C tiskové zprávy Tipy a triky Turistický průvodce Menhiry Bradbury.cz Slovník Test připojení World of Warcraft LOTRO


Pravidelný občasník originálního humoru

chlívek Reklama, média,marketing

Když nejsou prachy od inzerentů, zkusíme to násílím na toho, kdo zašle tiskovou zprávu. Vynikající taktika

Provozovat IT/C internetový papírový titul obnáší i to, že vám zasílají firmy a agentury tiskové zprávy. Zcela logická věc, která umožňuje získávat informace, které lze dál využívat. V mém případě k tomu slouží www.feedit.cz a info@feedit.cz jako adresa, kam se tiskové zprávy posílají. V případech jiných míchají tiskové zprávy do redakčního obsahu, případně (což je poněkud lepší řešení) je používají pro tvorbu článku s nějakou tou přidanou hodnotou.

Existuje ale i jiné řešení, které když jsem viděl, tak mi spadla čelist. Jeden z IT/C titulů na českém trhu na zaslanou tiskovou zprávu reaguje něčím, co bych skoro označil za vydírání

Dobrý den, 
zjevně si stále nerozumíme, takže jsem nucen Vám situaci znovu vysvětlit. Jestli od Vás dostaneme ještě jeden e-mail tohoto typu, budeme jej považovat za právoplatnou objednávku našich služeb, tiskovou zprávu Vám zveřejníme a obratem vám pošleme fakturu na 20.000 Kč + DPH! Rozumějte tedy tomu tak, že zaslání tiskové zprávy přes naše mnohokrát opakované upozornění, že zveřejňování PR článků a tiskových zpráv je u nás placenou službou, je od této chvíle námi považováno za objednávku těchto služeb! Tímto jste na tento fakt upozorněni a následné zaslání jakéhokoli dalšího e-mailu tohoto typu je zjevnou akceptací našich podmínek. Případné nezaplacení faktury pak bude penalizováno a následně vymáháno podle platné legislativy ČR. 

Je mi upřímně líto, že musíme takto postupovat, ale odmítli jste jakoukoli dohodu o placené spolupráci a jelikož nemíníme podporovat byznys firem, které nepodporují náš byznys a naše přežití na trhu, tak nás tyto e-maily obtěžují a zdržují od smysluplné práce. Pokud v budoucnosti změníte názor, můžeme jednání o spolupráci obnovit. Do té doby si nepřejeme od Vás dostávat žádné zprávy. Informujte o tom prosím i ostatní členy vašeho týmu, případně vedení firmy.

Ano, rozumíte tomu správně. Jeden z IT/C titulů (vím o který jde, případnou konkrétní informaci ale může spíše poskytnout Jan Řezáč z FYI, který se stal obětí) má zjevně tak vážné problémy, že na zaslání tiskové zprávy reaguje nejenom extrémně podrážděně, ale hlavně výhrůžkami o tom, že za každou další zprávu bude požadovat 20 tisíc Kč. A samozřejmě, všimněte si, neopomíná to vše prokládat řadou vykřičníků.

A ten konec, ten je skvělý. Odpovídá starému známému "postavil si hospodu a pak mu tam bohužel chodili lidé".

foto via Bamboozle

Američance hrozí soud, který už dávno rozhodl. Tak trochu úlet Lidovky.cz. Tohle už ani není stará zpráva

Noviny, ty klasické, jsou samozřejmě založeny na starých zprávách. Deníky mívají odevzdání do tisku někdy v osm/devět hodin večer. A když je ráno kupujete na stáncích, dozvíte se hlavně co se stalo včera. Televize mají alespoň tu výhodu, že večerní zpravodajství je z toho samého dne. Když přišel Internet, přinesl do toho možnost zpráv v prakticky reálném čase (a ještě více se do toho vložila sociální média, zejména Twitter).

Ale teď mi zkuste prosím někdo vysvětlit, proč na Lidovky.cz dnes ráno vydali Američance, která řídila v brýlích Google Glass, hrozí soud když ve skutečnosti ten soud už proběhl. Dokonce před čtyřmi dny. A protože šlo o velmi sledovaný soud, tak o tom vydala zprávu prakticky všechna světová média (včetně například CNN - Ticket for driving in Google Glass dismissed). A aby to bylo úplné, ČTK na toto téma také vydala zprávu. Včas, tedy před dvěma dny, vyšlo Američanka za řízení v brýlích Google Glass souzena nebude založené na zprávě Reuters .

Američance hrozí soud, který už dávno rozhodl. Tak trochu úlet Lidovky.cz. Tohle už ani není stará zpráva

Takže holt asi autor, ale bohužel asi také šéfeditor či šéfredaktor, nejspíš nečte noviny. Ani ty české?

Milé děti, je to divné, ale faxy se posílaly po telefonních linkách. Někdo to prosím řekněte iHNed.cz

Ještě není apríl, dokonce není ani konec roku, kdy je prostor pro zábavné a mystifikační články. Takže zbývá jediné vysvěttlení. Kdosi se zkratkou "saf" píšící pro iHNed.cz netuší, že fax je ta věc, co pro poslání potřebuje telefonní linku.  Skoro by se tomu jeden ani nedivil. Za posledních deset let jsem poslal fax snad třikrát.

 

Milé děti, je to divné, ale faxy se posílali po telefonních linkách. Někdo to prosím řekněte iHNed.cz

PS: Samozřejmě, třeba si ho mohli poslat sami sobě, na vedlejší fax, aby se jim to vytisklo. A pak to třeba poslat poštou. Nebo poštovním holubem. Nebo mezikontinentální střelou :)

Po pár upomínkách odpověděl pan Gerhard z Letňan. Ten pan Gerhard.

Detaily hledejte v Pan Gerhard a obyvatelé Letňan co jsou mnohem chytřejší než póvl z Internetu, co ani nemá trvalé bydliště a je možná vhodné si je nastudovat, než si přečtete odpověď pana Ing. Vladislava Geharda, tajemníka ÚMČ Praha 18. Tu jsem dostal na dotaz až po druhé upomínce. Odpověď je beze změn, pouze jsem si dovolil jeden extrémně dlouhý odstavec rozdělit, aby se to dalo přečíst.

Pan Gerhard a obyvatelé Letňan co jsou mnohem chytřejší než póvl z Internetu, co ani nemá trvalé bydliště

Pro neznalého člověk, který nechce studovat výlevy Gerharda, čas od času reagujícího na imaginárního protivníka Jindřicha, je tohle vše nepřehledné, nejasné a vzbuzující vcelku jasný dojem. O nevychovaném zastupiteli, který si nevidí ani na špičku nosu a ukazuje, že stěžovat si sice můžete, ale nesmíte to být na věci, které se jemu nelíbí.

Souboj Bejzment vs. Dish na Facebooku ve znamení tupců, omezenců a mazání. Aneb Co to tu melete za hovadiny?

. Musím říct, že odpověď zákazníkovi v podobě "Co to tu melete za hovadiny?" je rozhodně ideální způsob jak reagovat na stížnost (jedno jakou, oprávněnou nebo neoprávněnou).

T-Mobile chystá vánoční kampaň. Podívejte se na dvě fotografie ať máte o čem přemýšlet

Co myslíte, že potkáte v nové vánoční kampani T-Mobile? Když dorazila tisková zpráva Vánoce u t-mobile: deezer, VOYO a zařízení na splátky bez navýšení, tak jsem trochu postrádal nějaké obrázky nebo video. Přeci jenom, nelze nebýt zvědavý jestli budou pokračovat v mimořádně povedené kampani co běžela doposud.

A ejhle, podařilo se mi z T-Mobile získat dva obrázky. Ty dost napoví, kam se kampaň vydává. A zbytek se prý dozvíme večer, kdy by se na YouTube měla objevit i první videa (připomenu, že mají kanál T-Moble CZ).

DODATEK 1. listopadu - jak bylo slíbeno, na YT kanálu je první reklamní spot:

Chudák David Cameron. Aneb jak to dopadne, když podpoří českou ODS na Twitteru

David Cameron podpořil předevčírem  na Twitteru jedním tweetem českou ODS. S odstupem času je zábavné se podívat, jak to vlastně dopadlo. Zjednodušeně řečeno, byl dvakrát poslán do háje. Jeden člověk se podivil, proč Cameron totéž neudělal v roce 2012 pro Romneye. Jeden člověk retweetnul poslání do háje. A jeden člověk reagoval na retweet originálního tweetu. Takže vlastně nic moc. Tedy až na to poslání kamsi.

PS: Samozřejmě že tam další reakce chybí, dočkal se i poděkování či překvapení, ale když si rozkliknete jeho původní tweet, tak se tam na prvních dvou místech ukáží pouze ty dvě podivné reakce. 

Chudák David Cameron. Aneb jak to dopadne, když podpoří českou ODS na Twitteru

Tak tahle reklama na Jančuru se Babišovi moc nepovedla

V politice, podnikání, ale vlastně kdekoliv, platí dost zásadní věc. Potřeba ověřovat si co je veřejně říkáno, protože když někdo prostě plácá hlouposti, tak nemá šanci. Zejména ne v době Internetu, kdy věci jsou snadno dohledatelné, ověřitelné a hlavně, najde se dost lidí, kteří na mýlku upozorní. Je škoda, že se Babiš takhle ztrapňuje, jenom proto aby napsal reklamní tweet na Jančuru. Ale je tu samozřejmě tam možnost, že Babiš má pravdu a všichni ostatní se pletou.

Tak ohrazení Philip Morris proti Zemanově blábolení o kouření je prý taky podvrh

Začíná to vypadat na černý den pro česká média. Poté co naletěli na hoax o rušení Zelené vlny je tu další. Michal Pur (@michalpur a šéf zpravodajství u ČTK): "Tak tu máme další mystifikaci. Falešné je i prohlášení Philip Morris k návštěvě prezidenta. Vydaly ho některé servery,my jsme jej zachytili." (zde).

K přečtení v Zeman řekl, že kouření po 27. roce neškodí. Naštval tím i firmu, která cigarety vyrábí (iHned.cz), Philip Morris ČR: Kouření škodí v každém věku. Slova prezidenta neodpovídají současnému poznání (Patria.cz). Vydaly to ještě i Parlamentní listy (s touto adresou a ještě v další podobě), ale článek zjevně stáhli aniž by ho uvedli na pravou míru (stále je vidět i v jejich vlastním vyhledávání).

 

Zelená vlna se nejpřejmenuje kvůli volbám. To jen česká média zcela trapně naletěla na hoax

 Zelená vlna se přejmenuje kvůli volbám, stěžovali si voliči na iDnes. Rozhlasová Zelená vlna mění jméno. Dělala prý reklamu Straně zelených na Lidovkách jenom v podobě jednho odstavce a zdrojování ČTK (která to v 7:55 mimochodem té vydala). A raději ani neřešit, kde všude naletěla česká média na hoax, podvrh. A můžeme možná pogratulovat Zeleným k netradičnímu příspěvku do volební kampaně.

Zelená vlna se nejpřejmenuje kvůli volbám. To jen česká média trapně zcela naletěla na hox 

Ne, ZELENÁ VLNA SE NEBUDE PŘEJMENOVÁVAT. A "Renata Červená" za Český Rozhlas zcela jistě iDnes nic říct nemohla. Tu totiž můžete potkat v historii jako "šéfku marketingu Rádia Impuls", případně jaké šéfku televize Pohoda (viz Pařízek spouští televizi Pohoda, povede ji Renata Červená)

A jen aby bylo jasno, iDnes už to obratem stihli změnit na Zelená vlna se měnit nebude, rozhlas se stal terčem vtipu. A otázkou stále zůstává jak je možné, že iDnes vydalo celou zprávu, aniž by si cokoliv u Českého Rozhlasu ověřilo. A jak je možné, že se totéž stalo v Lidových Novinách a dokonce v České Tiskové kanceláře.

A k tomu Impulsu? No k tomu je vhodné dodat, že Rádio Impuls se ohradilo proti tvrzení, že u něj šéfka TV Pohoda vedla marketing. To jen aby vám bylo jasno, jak hodně velké to s tím naletěním je.

TIP: V Přejmenování Zelené vlny? K poslání falešné zprávy nepotřebujete nabourat e-mail najdete pár komentářů na téma, jak je snadné poslat mail za kohokoliv.

Červnový telefonát Babiše redaktorovi LN vydává Reflex za aktuální dění po převzetí vydavatelství

Tohle je opravdu hodně smutné a hodně zoufalé, bez ohledu na to jak se s Reflexem shodnu v tom, že Babiš je neštěstí. Článek Babiš estébáckým stylem péruje novináře vydaný Reflex 11. října 2013 vzal červnový telefonát Babiše redaktorovi Lidových Novin a vydává ho za aktuální telefonát po převzetí vydavatelství Babišem.

Červnový telefonát Babiše redaktorovi LN vydává Reflex za aktuální dění po převzetí vydavatelství

Že byl Babiš nepříjemný, to jsme věděli, ale přece jen audio poskytuje člověku ten neocenitelný zážitek tónu hlasu a estébácké neodbytnosti. Není nad osobní zkušenost. Pouhý přepis rozhovoru mezi redaktorem Lidových novin Janem Kalou a novým vlastníkem Mafry Andrejem Babišem dává tušit, jak si Babiš tu nezávislost médií představuje. Trochu ve stylu někdejšího úřadu na tiskový dohled, jak jsme ho měli za komunistů. (mimochodem, ten novinář, kterému Babiš volal, se nejmenuje Kala)

Jde to absurdně až tak daleko, že se v článku objevuje "Zastanou se někteří lidé z Babišových billboardů onoho novináře, pérovaného jako malé děcko politicky ambiciózním miliardářem? (Martine, už ses k tomu nějak vyjádřil?)". Co na tom, že se tohle vše řešilo už v červnu (viz Babiš sliboval, že se novinářům z Mafry nebude plést do práce. Vydrželo mu to pár hodin). Však ono se to teď hodí.

Co s tímhle fatální selháním udělá Reflex? Zachová se profesionálně a vydá omluvu čtenářům za mystifikaci? A nakolik jde v tomto případě o manipulaci, samozřejmě záměrnou manipulaci? Nasype si autor (Jan Jandourek) popel na hlavu a uzná, že jeho závěrečné tvrzení ("Ale ano, pane Babiši, my přece nejsme tak blbí a něco pamatujeme.") ve skutečnosti zní: "Jsem tak blbý a nic si nepamatuju!"

Ano, přátelé,volební inzerce jde do hloubky. Dokonce až ke staženým kalhotkám a příslibům něčeho více

Chvíli jsem nevěřil, když to Tomáš Roreček (@tomasrorecek) pustil na svém Twitteru, ale podle jeho slov je to pravé, nefalšované a je to dnešní inzerát z Blesku.

V politice jsou zjevně důležité stažené dámské kalhotky
V politice jsou zjevně důležité stažené dámské kalhotky

Kateřina Zemanová, Porno, KateGate, Orgie, Extra.cz a rekordy v hledání

Nojo no, tak je Kateřina Zemanová rekordmankou. Na sociálních sítí se šíří vtípky (jako třeba "Kateřino, jen počkej až tatík vystřízliví") a Extra.cz točí téma Pornokauza KateGate nebývalým tempem. Dnes dokonce slibuje zveřejnit video, Kateřina totiž popírá, že by na jakékoliv takové párty vůbec byla.

V Google je rekordní zájem o Kateřinu Zemanovou v lednu 2013.
Uvidíme co s grafem udělá KateGate. 

V Seznamu už je beprostředně KateGate vidět. 

Dokonalosti dosáhly Novinky.cz, které o kauze samozřejm píší, ale ani je nenapadne odkázat. A dokonce ani nemíní správně citovat. "Jeden český internetový bulvár" coby skrytí názvu Extra.cz nejspíš vstoupí do dějin české žurnalistiky.

Není nad dobrý kontext reklamy a obsahu ...

Není nad dobrý kontext

... otázkou je, jestli z toho Lidl může mít vlastně radost.

Jednouduchá komunikace? Ne, další bezduché, tupé a ostudné video za naše peníze

Jednouduchá komunikace s úřady jako by byla ze stejné dílny jako tupý propaganstistický škvár za 21 tisíc Euro (viz Podivuhodné příběhy podivuhodného filmu za 21 tisíc Euro (ze kterého budete zvracet)). Tady se člověk nemůže zbavit dojmu, že to snad dělali stejní lidí. A herci stejně tak neumí hrát, mluvit ani gestikulovat. To vše samozřejmě za naše peníze.

A teď schválně, jak dlouho tohle video vydrží online? U toho minulého případu to velmi rychle mizelo a poté bylo důsledně mazáno ve všech kopiích.

PS: (C) Bison & Rose, kdybyste chtěli vědět kde si určitě něco takového nikdy neobjednávejte. A za skvělý tip diky @zemkos.

Holý zadky za vodou aneb jak se během pár minut ztrapnit na doživotí (Unicorn Coolege faux-pas)

Inu, řekněme, že Unicorn College právě předvedla jak snadno lze dosáhnout vrcholu a ztrapnit se na doživotí, včetně bohužel toho, že ztrapnili všechny své absolventy. Národu mimo jiné řekli, že výukou generují tupou masu s korporátním přístupem, že nemají kousek soudnosti, že ochotně vypustí jakoukoliv amaterskou trapnost. A že reálně hrozí, že výsledky jejich práce budou vypadat jako ona videa.

Vrchol hereckého umění. A k tomu holé zadky za vodou. A hlavně korporátní přístup

@jantichy ::: Pokud má být cílem virálu sdělení „jsme trapáci, dementi a paka až na půdu, přidejte se k nám”, tak se to @unicorncollege povedlo.

@milkaju ::: Náborové video @unicorncollege aneb lekce jak vypadá šílené amatérské video Ta škola má před krachem?

@dspinar ::: No, myslím, že @unicorncollege názorně předvedla, že mezi viralitou a debilitou je skutečně tenká hranice.

@quinux :: takže z @unicorncollege lezou ti neefektivní korporátní byrokraté

@PetrKalisek ::: Homofobní D.O.S.T. či @unicorncollege a jejich #WTF náborová videa? Poraďte, co je stupidnější. Těším se na budoucnost s rýčem.

Opět vrchol hereckého umění. A také dobrý návod, dobře se ožeňte, manželka vás uživí.
Přihoďte "technologický  bekground" a opět, korporátní přístup.

Co bude dál? Pokud by Unicorn College dokázala přiznat chybu, tak by Kovář (mimochodem coby Polednice náhodou nemá chybu) měl prostě natočit konečně normální video, nasypat si popel na hlavu a uznat, že totálně zblbli. A tvůrci téhle amatérštiny (mimochodem silně připomínající obludné propagační video Evropské Unie) by měl vrátit peníze, které za tohle dostali.

Jediné video, ˇkde najdete aspoň špetku přirozených projevů. A skvělého Kováře coby
Polednici. Jenže pak se z Polednice stane hraný, strojený a nudný patron.

Jenže, to je nereálné. Autoři už totiž ukazují, že nemají soudnost (viz "a o klipu na @unicorncollege už píše třeba i Markething.cz a další... To je fajn, ne? Sice kritika, ale i tak..." a Unicorn College hraje mrtvého brouka. Takže bych tak nějak očekával, že se tři předmětná videa z YouTube co nejdříve ztratí. Nebo že Unicorn College začne plamenně obhajovat neobhájitelné. Včetně oněch pomýlených argumentů o "virálu", "úspěchu" a "i negativní reklama je reklama".

Socky z VŠE! Nedělní komunikační masakr tradičně z klávesnice Tomáše Čupra

Včera se Tomáš Čupr opět postaral o klasickou ukázku zpackané komunikace a následně ještě zpackané krizové komunikace. Bohužel ho opět v Dámejidlo.cz pustili k sociálním sítím a dopadlo to stejně jako minule. V pozadí je "akce", kterou klasicky šikovní lidé dokázali využít zcela jinak, než se předpokládalo. A místo aby Dámejidlo.cz prostě konstatovalo že akci zpackali, neošetřili si možné zneužítí a vyhodili neschopného programátora, tak do boje vyrazil Čupr osobně. A sockám z VŠE to pěkně nandal.

Socky z VŠE

Na Stránce Dámejídlo.cz na Facebooku byl sice už umírněnější, ale stále je to stejný útočny styl. Pro firemní komunikaci zcela kontraproduktivní a škodlivý. V pokračování si všimněte, že už sice nejde přímo o socky, ale opět je zde nutná urážka v podobě "elity národa".

Socky z VŠE

Bohužel ani hromadící se komentáře poukazující na jasné komunikační selhání nestačily. Tomáš Čupr samozřejmě vyrazil do boje ještě na svém  blogu. To lze klasicky označit tím, že bohužel stále nepochopil kde je problém. Samozřejmě že krást není v pořádku. Ale hlavně není v pořádku udělat fatální chybu a poté vyrazit do nadávání "sockám z VŠE" či "elitě národa".

Všichni jste socky, jen Tomáš Čupr je poslední ze sedmi statečných

Den staré Tesco Mobile má falešné reference, nedělejte stejně trapné chyby

Napsal mi @Master_Lazarus : Tesco Mobile funguje jeden den a už má autentické reference: https://www.tescomobile.cz/proc-tescomobile/ Zařadíš to do pooh.cz @Medvidekpu? :-)

A samozřejmě má pravdu, Simona (33) je profláknutá postavička k nalezení ve Shutterstocku. Milan (40) není vlastník tesařské firmy, ale dělník ze stejné fotobanky.  Tereza (57) o kus dál vůbec není zubní lékařka, ale paní z reklamy na pomůcku proti inkontinenci (pochází z Bigstockphoto). A co zahraniční student Mark (24)? Ten je hodně profláknutý, najdete ho třeba mezi nejlevnějšímí obrázky na Fotosearch.com

Používají Tesco Mobile pouze postavičky z fotobank?

V dubnu se stejný úlet povedl společnosti Capsa (viz Jmenuje se Viktor a neexistuje. Stejně jako Milan a Jana. Capsa a jejich vymyšlená doporučení) kde se k tomu postavili čelem. Co s tím udělá Tesco Mobile?

Tento způsob skryté reklamy ve Forbes Česko mi příjde trochu nedůstojný

Vážně má tohle Forbes Česko zapotřebí? Skrytá reklama, navíc na Twitteru, kde je obecenstvo na podobné věci alergičtější, než kdekoliv jinde? Přijde mi to jako nedůstojné a hodně pod úroveň skvělého titulu.

Hloupá skrytá reklama na Forbes Česko #fail

Operátoři se snaží slevami nalákat zákazníky, než na trh vstoupí U:fon .. no jasně!

Tohle si prostě musím schovat, objevilo se mi to na Facebooku od tamní široké kolekce přátel. A je to učebnicový případ zoufalého PR. Zoufalé firmy prostě dělají zoufalé věci. A pro ilustraci je vhodné si přečíst Proč je vlastně potřeba tajit, přes koho jede U:fon (Air Telecom) GSM služby? Ono totiž to rozuzlení proč to bylo potřeba tajit je v tom, že U:fon žádný GMS operátor není.

mBank nejede web, na e-mailu má pouze automatickou odpověď. Možná do tří dnů získáte reakci

Dnes na www.mbank.cz nechoďte, už od brzkého rána nefunguje a situace se stále nezměnila. A pokud očekáváte, že po dotazu na mailovou kontaktní adresu (kontakt@mbank.cz), odpověď nečekejte. Odpálkuje vás automatický odpovídač s příslibem odpovědi "určitě" do tří dnů. 

mBank se sice probrala na Facebooku a před cca 15 minutami uveřejnila informaci o výpadku webu, ale i tak je to dost pozdě. Nedostupnost webu se už několik hodin řeší na sociálních sítích.

Na mail ale mBank raději nepište, "dostávají více e-mailů než obvykle". Což je jistě originální výmluva, ale zákazníka nezajímá.

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. V těchto dnech dostáváme více e-mailů než obvykle a může se stát, že zrovna Vám odpovíme později, než bychom chtěli. Určitě ale dostanete odpověď do tří dnů. Možná odpověď na Váš dotaz najdete i na našich stránkách www.mbank.cz <http://www.mbank.cz> nebo můžete položit dotaz v mFóru (<http://www.mbank.cz/forum/list.html>), kde Vám odpoví naši zákazníci.

Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den,

mLinka
...........
Tato informační zpráva byla vygenerována automaticky, neodpovídejte na ni, prosím.

mBank má srdečné fanoušky

 DODATEK 8:55 ... Dorazila odpověď , web a bankovnictví bude mimo provoz až do odpoledních hodin.

Dobrý den,

kvůli technickým potížím není momentálně možné se do Vašeho internetového bankovnictví přihlásit. O potížích víme a pracujeme na jejich odstranění. Dle aktuálních informací dojde ke zprovoznění v odpoledních hodinách. V případě, že byste potřeboval provést jakýkoliv převod, můžete kontaktovat mLinku. Pro kontakt si, prosím, připravte Vaše identifikační číslo klienta (8 číslic) a heslo pro mLinku (6 číslic). Do doby odstranění potíží budou tuzemské převody prováděny operátory bez poplatku. Za případné potíže se omlouváme a děkujeme za pochopení.

V případě jakýchkoliv otázek nebo nejasností nás, prosím, kontaktujte.

Kamil Rosenbach
mLinka

Dodatek 11:55 --- Web mBank už jede. 

Jmenuje se Viktor a neexistuje. Stejně jako Milan a Jana. Capsa a jejich vymyšlená doporučení

Pamatujte, když už na webu uvádíte "doporučení" svých uživatelů, tak se postarejte aby buď byla skutečná, nebo aby ti lidé byli nedohledatelní. Není dobré vidět, že doporučení falšujete.

Je Hodina Země skutečně kolosální plýtvání časem a energií? Klasicky lze odpovědět ano i ne.

Je tak Hodina Země skutečně "kolosální plýtvání časem a energií" jak naznačuje článek na Slate.com? Je a není. Nezapomeňme, že Hodina Země vznikla jako marketingová aktivita WWF - v roce 2007 chtěli upozornit na klimatické změny

Albert a jeho křehčené maso? Na Facebooku se strhla mela. Albert vše hrdinně ignoruje

Peklo na talíři: Čerstvé maso je taková typicky česká záležitost. "Největší šmakuláda, kterou v Pekle na talíři měli," pochází z Alberta. A samozřejmě má tahle podivuhodná Firma Facebookovou stránku. To co na Albert ČR najdete je slušné maso.

A Albert? Tam jsou hrdinové, všechno to ignorují. A co teprve ten závěr ... "Jo voni to dali za výhodnější cenu a zdražili to ... tak tímhle způsobem se u nás zlevňuje," už ani nepřekvapí.

Spotřebitelé v České republice považují své operátory za inovativní a společensky odpovědné firmy, které s nimi jednají férově.

Větu v titulku jsem nevymyslel já, najdete ji v tiskové zprávě o výsledcích průzkumu operátorů od společnosti IPSOS s názvem Češi vnímají mobilní operátory lépe než v zahraničí. A je to hodně zajímavé, protože představa, že by si spotřebitelé v České republice snad něco dobrého mysleli o mobilních operátorech je úsměvná.

IPSOS tam mimochodem zjistil ještě další zábavnou věc, "Češi totiž výrazně častěji než v jiných zemích (88 %) plánují nadále pokračovat ve využívání produktů a služeb svého současného mobilního operátora.". Což nemám vůbec odvahu rozporovat, ale je tu pro to jedno jasné vysvětlení. Ono totiž v systému kde jsou tři operátoři je poněkud uplně jedno z kterého bláta šlápnete do které louže.

IPSOS: "Spotřebitelé v České republice považují své operátory za inovativní a společensky odpovědné firmy, které s nimi jednají férově."

Takže, vězte, vy co si myslíte že vás mobilní operátoři ojebávají, tak jste vedle jak tak jedle. Prostě jste mimo.

PS: IPSOS jsem oslovil, mě by totiž opravdu zajímalo, jak na něco takového přišli.

Má buben jako Ornela aneb něco o posouvání latěk

Mám Alza.cz rád, tedy pokud zrovna nehodlají posouvat laťku trapnosti a ukazovat, že firma s dobrým jménem dokáže sklouznout k něčemu tak ubohému jako je "MÁ BUBEN JAKO ORNELA".

PS: Pokud pochybujete, že tahle hrůza s pračkou je z Alzy, tak nepochybujte. Hledejte ve Z dnešního BULVÁRU: notebook za 6990 Kč, žehlička za 399 Kč a další skandální odhalení!.

Hořel pařez hořel, až vyhořel. Taková zvláštní obsese v hořících pařezích. A zase to Brno!

Napsal mi Tibor, jestli vím o tom, že Deník.cz má obsesi v hořících pařezech. Což jsem nevěděl,  byť jeden z těch článků o hořícím pařezu je hdoně legendární. Ale fascinující je, že není jediný. Typické příklady můžete vídět o kousek dál. A musím upoornit, že ten jeden mini odstavec je opravdu celý článek. To není perex, nebo něco takového. To je opravdu všechno.

Skvosty pocházejí z let 2008, 2010, 2011, 2012 a 2012. Vypadá to, že v roce 2009 nikde žádný pařez nehořel. Divné. Ale dějí se tam ještě divnější věcí. Jako třeba to, že Muž upadl. Zvedli jej až brněnští strážníci

V Kohoutovicích hořel pařez

V úterý krátce před jednou hodinou odpoledne vyjeli hasiči do ulice Libušina třída v brněnských Kohoutovicích. Hořel tam pařez. Uhasili ho a vrátili se zpátky na základnu. (zn)

V Údolní hořel pařez

Požár stromu dnes po osmé večer zburcoval hasiče  do brněnské Údolní ulice. Na místě zjistili, že hoří pařez. Uhasili jej proudem VTP. (pj) 

Brno: V Medlánkách hořel pařez

Brněnské hasiče včera večer zburcoval požár pařezu v Hudcově ulici v brněnských Medlánkách. Hasiči k hašení nasadili vysokotlakou stříkačku a dřevo uhasili. Požár se podle nich obešel beze škod. (pj)

Brno: U Tesca hořel pařez

V pátek krátce před jednou hodinou odpoledne vyjeli hasiči k požáru pařezu u parkoviště obchodního domu Tesco nedaleko centra Brna. Hasiči pařez uhasili a vrázili se zpět na základnu. (zn)

Úsuší: V lese hoří pařez

Jedno hasičské auto vyjelo do lesa v Úsuší na Tišnovsku, kde hořel pařez. Hasiči kmen včas uhasili, okolní stromy zasaženy nebyly.

V tom Brně se tedy dějí věci. Muž upadl. Zvedli jej až brněnští strážníci

Je to skoro neuvěřitelné, ale i takhle vypadá "lokální žurnalistika". Pamatujete? To je ten druh žurnalistiky, co měl být budoucností žurnalistiky v době Internetu. Ten druh žurnalistiky, kde Roman Gallo spálil nějaké ty stovky milionů korun (viz Naše Adresa už nebude ani Naše ani Vaše, přichází pohřeb za 200 milionů korun). Ale to se psal rok 2010. V roce 2013 už lokální žurnalistika není "in". A je asi vcelku jasné proč ani být "in" nemůže.

PS: To je skutečně všechno, nejenom že to nijak dál nepokračuje, ale jak si můžete všimnout, ono to nemá vlastně ani žádný začátek

Když chce novinář ukázat jak je v koncích, tak vytáhne souvislost s "násilnými počítačovými hrami"

Ve všech těch blábolech v novinách o neštěstí z Frenštátu jsem zatím marně hledal to nejdokonalejší klišé, ukázka absolutní bezradnosti novináře, který nemá o čem psát, už nedokáže ani vařit vody. Ano, Vrah z Frenštátu měl v oblibě Counter-Strike. A "Na Internet s oblibou trávil čas tím, že vyhazoval do povětří domy a zabíjel postavy".  A ještě navíc, "Před 22 lety možná zapálil hájenku".

To že na Novinky.cz nemají novináře a nelze tomu říkat noviny, to samozřejmě víme už dlouho. Jediné mě ale stále překvapuje, že stále nacházejí dostatek hlupáků,  kteří jim podobné texty ochotně píší.


( strana 1 z 17 ) Starší články >>> ( celkem článků: 505)