Pravidelný občasník originálního humoru
There is no cow level Owner of this server has following active WOW characters : ILT (Main, 60 human warrior, Armorsmith/Miner), Lousyanne (60, dwarf shadow priest, Enchanter/Tailor) and Itym (60, feral-resto druid). All on PVE server Shadowsong-EU. ILT is active and proud member of Wrath of Wisdom raiding alliance  and Guild Master of defunct guild Avatars of Darkness

Besides czech language content here are many English (sort of) language articles at http://www.pooh.cz/aod

 

Nečti ty komentáře, nečti ty komentáře, nečti ty komentáře. A nebuď Drama Queen jako ti na Hrej.cz

No, jestli se chcete přidat, nebo si to prostě prostudovat (dokud to tam je), tak viz komentáře pod Pozor, tričko od Hrej.cz obsahuje spoilery.

Existuje přímá souvislost mezi počítačovými hrami a násilím? Existuje, ale ...

Nepotěším, opravdu vás nepotěším. Nikam se v tomto článku nedostaneme, byť si budete moci nastudovat desítky studií a analýz, závěr to nebude mít žádný.

World of Warcraft Mists of Pandaria má dvě nové reklamy pro televizi. A jsou super, jak jinak

Už jenom doslova pár dní chybí do spuštění dlouho očekávaného rozšíření World of Warcraft. Mists of Pandaria přináší nový kontinent (a vypadá pěkně velký) a něco co někteří nedokázali rozdýchat. Pandy.

Dvě nové reklamy pro televizi (najdete je níže) jsou samozřejmě krátké, takže pokud si chcete vychutnat něco delšího, odrolujte trochu více, najdete tam podstatně delší ochutnávku. A ta prostě nemá chybu.

Spojení mezi počítačovými hrami a agresí neexistuje. Něco co je nutné znovu připomenout

Novinky.cz se před pár okamžiky v rámci další popularizace Breivika vydaly opět do pochybných vod spojování hraní počítačových her a agresivity. V Breivik se na útoky připravoval hraním počítačové střílečky Call of Duty najdete následující tvrzení:

Přiznal, že se na útoky připravoval pomocí počítačových her World of Warcraft, kterou hrál celý rok, a Call of Duty: Modern Warfare. Označil je za simulátory války "používané všemi armádami světa". Podle něj je jejich hlavním cílem získat zkušenosti, jak bude člověk jednat.

Citují samozřejmě Breivika, ale trocha soudnosti a přemýšlení by možná nebyla zcela marná. Breivik je velmi pravděpodobně psychopat. A jeho tvrzení o přípravě na útoky pomocí počítačových her jsou maximálně pouze úsměvné. Zejména pokud se na útoky připravoval ve World of Warcraft.

Novinky.cz i dalším médiím, které právě začaly opět zahájily kampaň proti počítačovým hrám, je nutné přípomenout, že hraní počítačovách her (a to ani těch s "násilnou" tématikou) žádné spojení s reálnou agresí v reálném životě nemá.

Paradoxně k tomu může posloužit například výzkum vědců z Gothenburgské university ve Švédsku. Po stovkách hodinách hraní her došli k tomu, co hráči her už dávno vědí. Abyste takovéto hry mohli hrát, musíte být ve skutečnosti hodní a pozorní vůči ostatním hráčům. Hráči co jednají agresivně či příliš emocionálně v těchto hrách nedosahují úspěchy. Stejně tak jako nevhodné agresivní chování a sprostota v těchto hrách vede k izolaci.

Co je ale ještě podstatnější, tým vědců upozorňuje, že předpokládané spojení mezi hrami a agresí je založeno na předpokladu přenosu, tedy toho, že vědomosti získané v určitých situacíh mohou být použity ve zcela rozdílném kontextu. A podle vědců je právě tento předpoklad nereálný.

Zdroj: Researchers questioning the link between violent computer games and aggressiveness

Warhorsestudios.cz přichází, chystá RPG

Nový herní počin osobností/tvůrců českých her - Daniel Vávra, Martin Klíma, Viktor Bocan a Zbyněk Trávnický (2K Czech, Bohemia Interactive, ALTAR, ARMA - tituly jako Mafia či Operation Flashpoint a další). Warhorse Studios chystá RPG.

Crysis 2 v 3D

24.3.2011 se v kancelářích EA Czech ve spolupráci s NVIDIA konala exkluzivní prezentace Crysis 2 ve 3D. A vzniklo jedno povedené video, které rád pošlu dál

World of StarCraft trailer

No, je to trailer pro World of StarCraft, ale jak asi tušíte, zatím žádný World of StarCraft není, ačkoliv by si to řada hráčů přála. Ale tenhle fanouškovský kousek je prostě skvělý


EMBED-World of Starcraft Pre-Alpha Trailer - Watch more free videos

GOG.COM, očekávatelně, nekončí. Byl to jenom marketingový trik

Konec GOG.COM vyvolal bouřlivou reakci hráčů. A hlavně médií. Jen máloktérá se nenechala nachytat a vyjádřila pochyby. A ejhle, GOG.COM se "omlouvá" a marketingový trik je vysvětlen. Pro některé trik, pro některé podvod. Baldur's Gate je prý to, co má vyvážít tenhle poněkud rozpačitý pokus o zviditelnění.

R.I.P GOG.COM - zahubilo DRM-free hry právě DRM? Nebo jde o marketingový trik?

Něco se děje okolo GOG.COM - naznačovaly tomu tweety z předchozích dnů. A včera se GOG.COM odmlčelo. Good Old Games už není, po internetu zavládla panika.

Social Media Monopoly pokud nemůžete bez Facebooku žít ani u stolních her

Nemůžete žít bez sociálních médií v okamžiku, kdy vaši skuteční přátelé (ti z masa a kostí) chtějí hrát Monopoly? Vtáhněte je do svého světa plného virtuálních přátel a komunitních webů. Social media Monopoly vám v tom vydatně pomůže. Místo vězení se vydáte na povinnou návštěvu MySpace.com. 3


( strana 1 z 8 ) Starší články >>> ( celkem článků: 118)