Hraní s #stablediffusion: Další zkoumání rozdílů mezi DALL-E a Stable Diffusion

Letadlo budoucnost, vesmírná stanice u plynného obra v kupě pokusů (nádherných pokusů) a cyberpunk děvče s rudými vlasy.

✈ Letadlo budoucnosti?

Stable Diffusion to s letadly má dost složité. „Futuristic airplane, 4K, metallic colours“ dává dost zmatené výsledky.

Oproti tomu DALL-E to jde dost o něco líp.

Co když to pro SD trochu vylepším? „Futuristic airplane, 4K, metallic colours, bright cyberpunk glow, epic surrealism, digital matte painting in the style of simon stalenhag, greg rutkowski and greg hildebrandt artstation“. No, zmatenosti to nepozbylo, ale zato to vypadá dost zajímavě. Byť tedy spíš jako kosmické lodě.

🪐 Inspirace z vlákna na Twitteru

„Já kdysi „bojoval“ s Dalím. Chtěl jsem obří plošinu orbitující plynného obra. Neuměl to.“ píše mi Lohakar. Tak co to zkujsit? „a giant platform orbiting a gas giant“ jako uplně obyčejný zaklad. Kde u SD víme, že to bude chtít „fine tuning“. Takže, SD … no, aspoň tedy na jedné je nějaká plošina 🙂

Pravdou je, že ani DALL-E to nedává. Plynového obra ano, ostatní ne.

a giant platform orbiting a gas giant, bright cyberpunk glow, epic surrealism, orange, dull red, pale blue, detailed digital matte painting in the style of simon stalenhag, greg rutkowski and greg hildebrandt artstation“ … tak schválně. Zadání nesplnilo, ale je to fantazie.

DALL-E je rozhodně také nádherně kreativní, ale zadání to taky moc neplní. Ale chápu, on ten začátek je prostě vágní. Každopádně teď už víme, že i u DALL-E musíte vymýšlet co nejvíce věcí, které do toho přidají kreativitu a zajímavost. Jo a mimochodem, zatímco SD ty 4 generuje šest minut, DALL-E to má za asi tak 15 sekund. Ale má to tedy rozmazané 🙂

a giant platform orbiting a gas giant, view from orbit, bright cyberpunk glow, epic surrealism, orange, dull red, pale blue, detailed digital matte painting in the style of simon stalenhag, greg rutkowski and greg hildebrandt artstation“ … pomůže „pohled z oběžné dráhy“? A co vůbec udělá? Nádhernou věc, ale nějak to ignoruje to orbiting i view from orbit.

DALL-E se trefila! A já tedy taky!

a giant platform orbiting a gas giant, view from distant orbit, bright cyberpunk glow, epic surrealism, orange, dull red, pale blue, detailed digital matte painting in the style of simon stalenhag, greg rutkowski and greg hildebrandt artstation“ jen ještě zkouším pro SD, jestli se „kamera posune“ .. odpověď je, že se to prakticky nezměnilo.

a giant platform flying at orbit of a gas giant, view from distance, bright cyberpunk glow, epic surrealism, orange, dull red, pale blue, detailed digital matte painting in the style of simon stalenhag, greg rutkowski and greg hildebrandt artstation“ .. co takto? Už jiné výsledky, ale nejsem „na oběžné dráze“

Po mnoha a mnoha pokusech zkouším změnit planetu, ale také vynechat slovo „detailní“, takže „a giant platform flying in space at orbit of earth like planet, bright cyberpunk glow, epic surrealism, orange, dull red, pale blue, digital matte painting in the style of simon stalenhag, greg rutkowski and greg hildebrandt artstation“ … a po dalších mnoha pokusech to vzdávám.

👩 Girl? Jo, proč ne. Cyberpunk, samozřejmě.

A young, slender girl, red hair, cryocapsule, container, freezing, hyperrealistic face, beautiful eyes, fantasy art, in the style of greg rutkowski, intricate, hyperdetalized, smooth, cyberpunk, tech„. Nejprve DALL-E a potom Stable Diffusion. Nejzajímavější na tomto příkladu je, jak zásadně se to liší, ač to má stejné zadání.

Ještě to zkusím s jinými seed a scale 18. Jestli to přeci jen nedá méně mutantů.

Další příspěvky na téma Stable Diffusion

Hraní s #stablediffusion: Midjourney vs. Stable Diffusion

Trochu netradiční, srovnání pár #midjourney obrázků s tím co vyjde u #stablediffusion. Originály na jednom z #ai účtů na Instagramu. A trochu kratší, protože embedy z Instagramu jsou samy o sobě dlouhé jak Lovosice 🙂

Hraní s #stablediffusion: Robotická série. Prostě nic než roboti

„Robot přišel do baru a ..“ a taky robotické děvky před bordelem. Mohou roboti hrát lední hokej? Malá odbočka, tvorba reels (z posloupnosti fotek)? Budou roboti v budoucnu mít vlastní náboženství? A kupa dalších nápadů. Včetně pár z DALL-E pro srovnání

Hraní s #stablediffusion: Dystopie, kočky, roboti a portréty.

Občas dostat robota je docela výkon, prostě v zadání se špatně hledá logika. Navíc stačí změnit třeba jen barvu vlasů v vše vypadá jinak. Jo a taky mi připadá, že to ženy kreslí o fous lépe než může. Jenže když všechno závisí na seed… Jo a těhotní roboti, to jako fakt.