BRADBURY media POOH.cz JustIT.cz E-knihy IT/C tiskové zprávy Tipy a triky Turistický průvodce Menhiry Bradbury.cz Slovník Test připojení World of Warcraft LOTRO
Pravidelný občasník originálního humoru

JAK RYCHLÉ MÁTE PŘIPOJENÍ?

STATISTIKY MĚŘENÍ

Statistiky ze všech provedených měření najdete ZDE.

Ukaž historická data
e-mail
nebo PSČ

TEST RYCHLOSTI

PSČ
ISP
e-mail

Pokud váš prohlížeč podporuje JavaScript, bude po stisknutí "Spusť test" spuštěn jednoduchý test - ten pomocí 100KB velké stránky zjistí, jak dlouho trvalo natažení a spočítá rychlost vašeho Internetového připojení. Poté zobrazí zjištěné informace a zároveň vám nabídne srovnání vaší rychlosti s rychlostmi dostupných internetových technologií.

Ve formuláři nemusíte vyplňovat nic. Pokud chcete mít přístup k "starším" testům provedeným vámi, vyplňte svůj e-mail (nebo si tam napište nějaký "kód") - pomocí něj se totiž můžete dostat k starším výsledkům. Vyplněním PSČ umožníte sami sobě podívat se na "své okolí".

Zjištěná rychlost připojení se může při každém dalším spuštění tohoto testu lišit - závisí pochopitelně na momentálním vytížení vašeho připojení, stejně tak jako na propustnosti Internetu - test se provádí mezi počítačem, na kterém právě pracujete, a webovým serverem www.pooh.cz, netestuje tedy pouze rychlost vašeho připojení k Internetu, ale celou cestu od vašeho počítače, přes vašeho ISP, jeho připojení až k našemu webovému serveru. 

Chyba v určení rychlosti je zároveň závislá na velikosti vzorku (100KB u běžného testu) a rychlosti vašeho připojení - čím rychlejší je a čím menší je vzorek, tím méně přesný bude výsledek. Proto je možné po provedení základního (100KB) testu zvolit testy s menší i větší velikostí vzorku (50KB a 500KB). Nezapomeňte také, že v průběhu provádění testu byste neměli používat počítač k ničemu jinému, jakákoliv internetová aktivita v průběhu provádění testu sníží dramaticky výslednou hodnotu.

TOPlistVliv na výsledek mohou mít i různá cache, transparentni-cache či proxy servery. Pokud vám tento test dá zázračně vysoké číslo, neodpovídající tomu jaký druh připojení máte, nemůže s tím POOH.CZ nic dělat.

REKLAMA

REKLAMA