Pravidelný občasník originálního humoru

JAK RYCHLÉ MÁTE PŘIPOJENÍ?

STATISTIKY MĚŘENÍ

Statistiky ze všech provedených měření najdete ZDE.

Ukaž historická data
e-mail
nebo PSČ

TEST RYCHLOSTI

PSČ
ISP
e-mail

Pokud váš prohlížeč podporuje JavaScript, bude po stisknutí "Spusť test" spuštěn jednoduchý test - ten pomocí 100KB velké stránky zjistí, jak dlouho trvalo natažení a spočítá rychlost vašeho Internetového připojení. Poté zobrazí zjištěné informace a zároveň vám nabídne srovnání vaší rychlosti s rychlostmi dostupných internetových technologií.

Ve formuláři nemusíte vyplňovat nic. Pokud chcete mít přístup k "starším" testům provedeným vámi, vyplňte svůj e-mail (nebo si tam napište nějaký "kód") - pomocí něj se totiž můžete dostat k starším výsledkům. Vyplněním PSČ umožníte sami sobě podívat se na "své okolí".

Zjištěná rychlost připojení se může při každém dalším spuštění tohoto testu lišit - závisí pochopitelně na momentálním vytížení vašeho připojení, stejně tak jako na propustnosti Internetu - test se provádí mezi počítačem, na kterém právě pracujete, a webovým serverem www.pooh.cz, netestuje tedy pouze rychlost vašeho připojení k Internetu, ale celou cestu od vašeho počítače, přes vašeho ISP, jeho připojení až k našemu webovému serveru. 

Chyba v určení rychlosti je zároveň závislá na velikosti vzorku (100KB u běžného testu) a rychlosti vašeho připojení - čím rychlejší je a čím menší je vzorek, tím méně přesný bude výsledek. Proto je možné po provedení základního (100KB) testu zvolit testy s menší i větší velikostí vzorku (50KB a 500KB). Nezapomeňte také, že v průběhu provádění testu byste neměli používat počítač k ničemu jinému, jakákoliv internetová aktivita v průběhu provádění testu sníží dramaticky výslednou hodnotu.

Vliv na výsledek mohou mít i různá cache, transparentni-cache či proxy servery. Pokud vám tento test dá zázračně vysoké číslo, neodpovídající tomu jaký druh připojení máte, nemůže s tím POOH.CZ nic dělat.

REKLAMA

REKLAMA